Witaj na naszej stronie
Zdjęcie 2.

Zdjęcie 3.
Klasyczna kuchnia to przewaga drewna lub inne materiały stylizowane na drewniane. Fronty wykonywane są często na wzór trendów z różnych epok co czynie te kuchnie wykwintnymi i dostosowanymi do klasycznych gustów. Używa się tutaj drewna litego, okleiny lub płyt mdf. Pojawiają się także meble specjalnie postarzane, co dodaje im uroku. Wykończeni kuchni klasycznych to różnego rodzaju szkła czy witraże. Gałki, uchwyty i inne elementy tego typu zrobione są na wzór starodawnych ale według nowoczesnych technologii, co czyni je trwalszymi i bardziej odpornymi.

Kuchnie tego typu to stół i krzesła tworzące swoistą całość z pozostałymi meblami. Ponieważ wykonywane są one również z drewna litego, pozwalają na długoletnie ich użytkowanie. Ciekawym elementem, dostosowanym ostatecznym wyglądem do potrzeb właścicieli może być okap wykonywany z połączenia drewna, miedzi czy tynków szlachetnych. Umieszcza się go w charakterystycznym miejscu kuchni.

Kuchnie stylowe w doskonały sposób wpasowują się w już posiadane meble w domu, a ponadto tworzą niezwykły klimat domowego ogniska. Użycie drewna sprawia, iż kuchnia staje się czymś więcej niż miejscem przygotowywania posiłków.